poniedziałek, 18 kwietnia 2011

Uczciliśmy pamięć Ofiar Katastrofy pod Smoleńskiem


Spora grupa młodych działaczy Prawa i Sprawiedliwości z okręgu wałbrzyskiego wzięła udział w niedzielnych uroczystościach I rocznicy Katastrofy Smoleńskiej w Warszawie.

W tym dniu oddaliśmy hołd wszystkim Ofiarom tragedii, na czele z śp. Panem Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i Jego małżonką. W tym dniu kilkakrotnie byliśmy pod Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu. Wzięliśmy też udział w inauguracji Ruchu śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Sali Kongresowej oraz odpowiednio później w Marszu Pamięci. Atmosfera uroczystości była bardzo podniosła.

Kilkadziesiąt tysięcy osób biorących udział w obchodach to dowód, że nie da się łatwo zatrzeć pamięci o Ofiarach Katastrofy Smoleńskiej. Cieszy również fakt, że wśród uczestników było wiele osób młodych (niestety media nie potrafiły tego jak zwykle ukazać).

Nasz udział w warszawskich uroczystościach był dla Nas obowiązkiem. Razem z pozostałymi uczestnikami obchodów godnie uczciliśmy pamięć o Ofiarach Tragedii. Zrobiliśmy to, co powinien zrobić, a nie zrobił, polski rząd- w poczuciu obowiązku wobec Tych, którzy 10 kwietnia zginęli w drodze do Katynia, by oddać honory polskiej inteligencji wymordowanej w latach II Wojny Światowej na rozkaz Stalina.